Cvičení na inkontinenci
Pohyb by měl být součástí zdravého životního stylu každého z nás. Udržuje zdravé nejen tělo, ale i mysl. Navíc, pohyb působí jako skvělá prevence různých onemocnění a při vhodně zvolené aktivitě i jako léčba. A výjimkou není ani inkontinence. Především u stresové inkontinence, která je způsobena ochablými svaly pánevního dna, může být správné cvičení doslova spásou. Pojďme se podívat, jaké cviky na inkontinenci, ať už jako léčbu, nebo jen jako prevenci, zařadit do svého běžného dne.
Poznejte svaly pánevního dna
Než se pustíte do samotného cvičení, je důležité poznat, kde se pánevní dno nachází, a které svaly budete procvičovat. Uvědomění si vlastního těla a poznání, kterou část je nutné procvičit, je základní předpoklad k úspěchu. Pokud budete cvičit bez uvědomění si svalů pánevního dna, hrozí, že budete procvičovat úplně jiné svaly a vaše energie tak přijde nazmar.
Cviky na únik moči: Druhy cviků, které pomohou s inkontinencí
Obrovskou výhodou většiny cviků na inkontinenci, tedy cviků, které se zaměřují na zpevnění svalů pánevního dna, je, že můžete cvičit kdekoliv a kdykoliv, aniž by někdo věděl, že právě cvičíte. K dispozici je několik souborů cvičení, která vám pomohou s prevencí a léčbou úniku moči. Velkou motivací navíc je, že ke zlepšení stavu dochází až u 80 % pacientů s inkontinencí. Pojďme se společně podívat, která cvičení můžete zvolit:
Vedle správné volby cviků je také důležité, v jakém životním období se nacházíte. Zvláštní pozornost je nutné věnovat cvičení svalů pánevního dna v těhotenství a po porodu, nemluvě o stavu po porodu císařským řezem.
Náš tip: Zpestřete cvičení použitím venušiných kuliček, zintenzivníte tak posilování a pomohou vám lépe si uvědomit svaly pánevního dna.